Medajlonky lektorů
Jana HouskováAlžběta DočekalováZuzana ŠicováKristýna KoubkováLucie KoubováMonika VěříšováMarie BařinováJana HrabačkováKristýna SoučkováEliška MádrováZuzana BoučkováRenáta NováKristýna ŠedováEliška BochováAnna Michaela KučerováTereza TománkováTereza PoděbradskáSilvia BednarčákováKarel ChlumskýMiroslav SýkoraNatálie ŠťastnáEliška HegrováClaudia Molina AliagaKlára TěthalováLucie HájkováKateřina RýdlováKaty PomklováZdeněk Bezdíček
Doporučte nás svým známým na Facebooku

Klára Těthalová

Fotka není k dispozici

Předměty, které Klára Těthalová doučuje:
Český jazyk | Chemie | Matematika

Klára rok studovala na Lékařské fakultě v Hradci Králové obor zubní lékařství, ale po roce zjistila, že ji studium nebaví (navzdory výbornému prospěchu) a představa práce zubního lékaře ji nijak nenaplňovala. Proto se rozhodla pro změnu a vybrala si novou vysokou školu a obory, o které se zajímala téměř od prvního ročníku na gymnáziu. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové zvolila kombinaci Biologie a chemie se zaměřením na vzdělávání a v navazujícím magisterském studiu bude pokračovat na Učitelství biologie a chemie pro střední školy. Klára studovala na osmiletém gymnáziu v Uherském Hradišti, kde studium v roce 2018 úspěšně zakončila maturitní zkouškou z biologie, chemie, matematiky a českého jazyka.

Od roku 2016 jezdí jako vedoucí na dětský tábor, který je zaměřený na poznávání přírody. V průběhu gymnaziálních i vysokoškolských studií doučovala svoje spolužáky, jejich ohlasy byly vždy pozitivní. Klára se rozhodla pro kariéru učitelky, protože ráda předává vědomosti druhým a pomáhá s pochopením dané látky. Představa, že po jejím výkladu člověk danou problematiku pochopí ji velmi hřeje u srdce.
Ve volném čase chodí nejraději na procházky do lesa se svými dvěma psy, jezdí na kole, chodí běhat, a čte knížky všeho druhu, ale nejraději fantasy.