Tereza M.

Tereza M.

Tereza Masopustová je studentkou prvního ročníku Farmaceutické fakulty v Hradci Králové v oboru laboratorní diagnostika ve zdravotnictví. Její druhou volbou byla medicína, na kterou se sice dostala, ale nakonec se rozhodla jít ve stopách vědy. 

 Předtím studovala na Biskupském gymnáziu, kde odmaturovala z českého jazyka, biologie, matematiky, chemie a angličtiny, ve které má také certifikát CAE odpovdající úrovni C1. Na zmíněném gymnáziu docházela na semináře pokročilé matematiky, biologie, chemie a praktické chemie a somatologie. 

Předávání vědomostí jí vždycky bavilo a v průběhu celé střední školy pomáhala spolužákům s pochopením učiva, zejména v oblasti matematiky, chemie a fyziky. Má také zkušenosti s doučováním, zejména matematiky na přijímací zkoušky na střední školy. 

Její největší vášní je chemie, biologie a věda. Po dokončení studia by se ráda věnovala sledování krevních markerů pro včasné odhalení Alzheimerovy choroby. Kromě biologie a chemie se vždy zajímala o matematiku, především protože je praktická s širokým polem využití a zároveň je i zábavná, což je něco, co by ráda předala i svým studentům. Matematika není nudná ani otravná, když se k ní přistupuje správným způsobem. 

Ve svém volném čase se kromě vědy zabývá čtením, především knih na základě skutečných událostí. Také se aktivně věnuje sportu, nejvíce boulderingu a filipínským bojovým uměním.